Turkey

Turkey

Şimdi bağış yaparak Avrupa memelilerinin korunmasına yardımcı olun

Avrupa Memeli Vakfı yeni uzun vadeli ve büyük ölçekli projesini başlattı, Haritalarla Avrupa Memelileri, ve bu amaca ulaşmak amacıyla toplumu bağış yapmaya çağırmaktadır.

Projenin amaçları şunlardır:

1. 11.442.500 km²’lik alanı kaplayan Avrupa’daki yaklaşık 270 memeli türünün yayılış alanlarını belirlemek ve bu verileri kullanarak Avrupa Memelileri Atlasını (2. baskı) 2024 yılında yayınlamak. Atlasta, her bir tür için, güzel renkli fotoğraflar, bir yayılış haritası ve tür hakkında bir uzman tarafından yazılmış olan ilginç bilgilerin yer aldığı kısa bir metin bulunacaktır. Türün yayılışını bilmek korunması için elzemdir.

2. Aynı zamanda, Avrupa’daki Memeli araştırmalarının artmasını teşvik etmek.

Proje, 42 ülkedeki Ulusal Koordinatörlerin çalışmalarını koordine eden 11 profesyonel bilim insanı ve koruma yöneticisinden oluşan bir Yürütme Komitesi tarafından yönetilmektedir. Ulusal Koordinatörler, esas olarak memelilerin araştırmaları olmak üzere ulusal düzeyde yürütülen çalışmaları denetler. Avrupa çapında binlerce kişi veri toplanmasına yardımcı olmaktadır.

Memeli varlığının belirlenmesi amacıyla yaban hayatı kameraları, ayak izi tünelleri gibi materyalleri satın almak ve diğer giderleri karşılamak amacıyla acilen destekçilere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle hükümetlerden destek sağlayamayan veya çok zor destek sağlanabilen, ancak çoğu tehlikede olan yüksek memeli çeşitliliğine sahip ülkelerdeki bilim insanlarını desteklemek amacıyla bu destek acildir.

Avrupa memelilerinin korunmasına yardımcı olmak istiyorsanız, şimdi bağış yapınız!

Help to protect Europe’s mammals by

Scroll to top